Menü  
 

Eğitim Kadromuz / Batıanadolu Okulları

 

MESLEK DERSLERİ


 

ASLI BAYKAL

 

      Ege Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’ndan 1995 yılında mezun oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ve Central Hospital’da çalıştı.

     “Her sözüm içtendir, her sözüm candan. Bu duygular tüyden bir bulut gibi süzülür gönlümde. Bu duygularla içlerindeki benlerini tanımalarını, kendilerine sarılmalarını; öğrencilerimin ruhlarına açılan bir pencere olmayı hedeflerim.” sözüyle iyimserlik ölçüsünün sınırsızlığında görev anlayışı benimsediğini vurgulayan Aslı BAYKAL, bu öğretim yılında Özel Mersinli Batı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde meslek dersleri öğretmeni olarak başarı grafiğinde öğrencilere “inanç, umut, sevinç” olacağını dile getirmektedir.


PERİZE ÖZKUL

     1980 yılında Ankara Gevher Nesibe Sağlık Eğitim Enstitüsü’nden mezun oldu. 1981-1984 yılları arasında “Gümüşhane Aile Planlaması Ana-Çocuk Sağlığı” başkanlığı yaptı. 1984 yılından itibaren sağlık meslek liselerinde meslek dersi öğretmeni olarak görev yaptı.

     “Bir öğrenci olarak; sevgiden, ilgiden ve umuttan nasıl pay alacaklarını ve bunun önemini hissettirerek hep gerçek yönü görmelerini sağladım. Bir ülkenin en değerli, en vazgeçilmez zenginliğinin bilimsel düşünceli insanların çokluğu olduğunu bilerek çalışmalarımı bu gerçek yöne yönelttim.” cümlesiyle öğretmenlik ilkesini belirten Perize ÖZKUL, bu öğretim yılında Özel Mersinli Batı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi  ailesine meslek dersleri öğretmeni olarak katıldı.


 

HANDAN HEPGÜNAY

 

     1980 yılında Ege Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Sosyal Bilimler Fakültesi’nden formasyon diploması aldı. Ege Üniversitesi’nin Ortopedi Kliniğinde 29 yıl hemşire ve başhemşire olarak görev yaptı.

     Öğretmenlik sevgisini ve sevincini “Lise öğrenciliğim yıllarından beri hayalini kurduğum öğretmenliğe bu okulda adım attım. Öğrencilerimin gözlerindeki sevgi ışığını sezdikçe umuduma umutlar ekledim. Her öğrencimde öğretmenlik sevgimle göz göze, yürek yüreğe olduğumu hissediyorum. Binlerce çiçek ve her çiçeğin kokusu gönlüme yağmur yağmur yağıyor.  Ne doyumsuz mutlulukmuş öğretmenlik; bu mutlulukla barış, özgürlük, kardeşlik, sevgi ve başarma duygusu adına ne varsa yüreğimde çoğalıyor.” sözleriyle dile getiren Handan HEPGÜNAY, 2014-2015 öğretim yılında Özel Mersinli Batı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ailesine katıldı.


 

GÖNÜL KARTAL

 

     Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans yaptı. Hacettepe Üniversitesi’nde hemşireliğin çeşitli alanlarında görev yaptı. Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı liselerde ve İstanbul Özcan Sabancı Sağlık Eğitim Enstitüsü’nde öğretmen olarak çalıştı. Emekli olduktan sonra çalışmalarını çeşitli kurumlarda öğretmen ve idareci olarak sürdürdü. Özel Mersinli Batı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2014-2015 öğretim yılında görev alan Gönül KARTAL, meslek sevgisini şöyle dile getiriyor:

     “Bulutlar nasıl salkım salkım inerse, yağmur çatlamış topraklara nasıl düşerse, rüzgar en ferahlatıcı nasıl eserse öyle sardım yıllarca acı ve hüzün adına ne varsa. Şimdi öğretmenliğim dalgaları coşuyor yüreğimde, bir su damlası olup umut serpiyorum öğrencilerimin özlemlerine. Yıldızlar düşlüyoruz gelecek günlerden, o yıldızlara uzanacağız birlikte.”


 

ZELİHA YOLALAN

 

     Ege üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’ndan 1989 yılında mezun oldu. 5 yıllık eğitimi tamamlayarak uzman eğitici ve yönetici unvanını aldı.  Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden formasyon eğitimi aldı. Ege Üniversitesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda hemşire ve sorumlu hemşire olarak görev aldı, aynı zamanda öğrencilere staj eğitmenliği yaptı. Zeliha YOLALAN, 2014-2015 öğretim yılında okulumuzun eğitim öğretim  kadrosunda yer almaktaki amacını ve mutluluğunu şöyle dile getiriyor: “İçimde duyumsamaktan vazgeçemeyeceğim bir istekle sonsuz öğretme sevdası taşıyorum. Yüreğim sevgi ve şefkat dolu. Öğretmenliğin toplayan, düzenleyen  onaran yüreğinin;  dokunduğuna soluk aldıran sevecen yüreğinin heyecanıyla doluyum.”


 

 

AYNUR ARSLAN  

     1982 yılında Ankara Gevher Nesibe Sağlık Eğitim Enstitüsünden mezun oldu. Devlet okullarında öğretmen olarak görev yaptı; uzman öğretmenlik sınavını kazanarak uzman öğretmen unvanını aldı ve 29 yıl çalıştıktan sonra emekli oldu. Başarılarıyla ödüller; terfi ve teşekkür belgeleri aldı.

     2016-2017 öğretim yılında BASEK okulumuzda göreve başlayan Aynur ASLAN duygularını şöyle dile getiriyor: “ İçimdeki öğretmenlik yapma isteği hiç bitmedi. BASEK gibi güzide bir okulda tekrar öğretmenliğe devam etme fırsatı bulduğum için inanılmaz mutluyum. Öğrencilerimi nitelikli, kararlı, tutarlı, vatanını seven, içlerinde insan sevgisi olan, saygılı Türk gençliğine yakışır davranışlar gösteren bireyler olarak yetiştirmeye gayret ettim ve bu okulda da edeceğim.”


AYŞE POLAT

 

     Elazığ Sağlık Meslek Lisesi’nden dönem birincisi olarak mezun oldu. .Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Bölümü’nü bitirdi. 9 Eylül Üniversitesi ‘nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldı.  Devlet hastanelerinin çeşitli bölümlerinde mesleğini özveri ile istenen standartlarda yaptığım için olumlu siciller aldı ve emekli oldu.

     “En büyük ödülüm hizmet sunduğum ülkem, insanlarının gözlerindeki minnettar bakışları ve duaları oldu.” diye övüncünü dile getiren Ayşe POLAT 2016-2017 öğretim yılında BASEK ailesine katıldı.

     “Mesleki tecrübelerimi öğrencilerime aktarma amaçlı olarak öğretmen olmayı düşündüm. Her çocuk kazanılması gereken bir değerdir, anlayışıyla öğretmenliği de çok sevdim. Öğrencilerimi insanı yaşatmanın ne kadar kutsal bir hizmet olduğu bilinciyle yetiştirerek ülkem insanlarının hizmetine sunmayı hedeflediğim için bu okuldayım.” diye düşüncelerini dile getiriyor Ayşe POLAT.


 

ZUHAL ERTAN

 

     1980 yılında EgeÜniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Hemşirelik Esasları Anabilim Dalında yüksek lisans yaptı  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin değişik alanlarında hemşire ve başhemşire olarak görev yaptı, 2000 yılında aynı kurumdan emekli oldu.

     2015-2016 öğretim yılında BASEK ailesine katılan Zuhal ERTAN öğretmenlik anlayışını şöyle dile getiriyor:

     “ Hayatın her yaşta bize öğreteceği şeyler vardır. Kişiyi farklı yapan davranışlarıdır. Hayatın akışı içinde yeni şeyler öğrenmeden hayatımızın değişmesini bekleyemeyiz. Başarıyı kucaklamak amacıyla her öğrencim için; sağlık meslek dersleri öğretmeni olarak bildiklerimi paylaşmanın yanında hayatın bana öğrettiklerini de paylaşmak öğretmenliğimin temel ilkesi olacaktır.”


AYSUN YÖRÜK

     Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Yüksek Hemşire Okulu’ndan 1981 yılında mezun oldu. Ege Üniversitesi Hastanesi’nin çeşitli bölümlerinde hemşire ve yüksek hemşire olarak görev yaptı. 2008 yılında emekli oldu. Özel okullarda öğretmenlik yaptı. 2016–2017 öğretim yılında meslek dersleri öğretmeni olarak okulumuzda göreve başladı.

     Aysun YÖRÜK meslekteki özenini şöyle dile getiriyor:

     “İnsanları ve onlara yardım etmeyi sevdiğim için bu meslekleri tercih ettim. İnsanların başarılı ve mutlu olmasında meslek seçimi oldukça önemlidir. Öğrencilerimin hemşirelik ve diğer sağlık alan mesleklerine yönelmesini önemsediğim için bakış açılarının olumlu düzeye ulaşması; mesleki becerilerinin en üst seviyede gelişmesi için gayret ettim. Bu amaçla şimdi Batıanadolu ailesindeyim.”


JALE BAĞCI ÇAM

 

     Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldu. Özel hastanelerde sorumlu hemşire ve yönetici olarak; özel okullarda meslek dersleri öğretmeni olarak görev yaptı. 2016-2017 öğretim yılında BASEK ailesine katıldı.

     Jale Bağcı ÇAM öğrencilerle ilgili hedeflerini şöyle açıklıyor: “Öğrencilerimin, duygularına ve düşüncelerine dokunmak, onların kişiliklerinde olumlu değişimler yaratmak, yaratıcı, bilim ve teknolojiye önem veren, idealist, sorgulayıcı, ileri görüşlü bireyler yetiştirmek hedefimdir.”


AHMET KÜLAHÇIOĞLU

 

     Çanakkale 18 mart üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümünden 2015 yılında mezun oldu. Arama Kurtarma ve Doğa sporları topluluğunda 2 yıl boyunca başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 2014 yılında gerçekleşen Saroz depremi sonrası AFAD ekipleriyle entegre olarak olay yeri inceleme ve çadır kurmada görev aldı.  2015- 2016 öğretim yılında Özel Mersinli Batı Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde öğretmenliğe başlayan Ahmet KÜLAHÇIOĞLU öğretmenlik anlayışını şöyle açıklıyor: “Acil tıp uzmanlığının toplumun ve hastaların ihtiyacı olarak doğduğu bilinciyle mesleğimi yaparım. Çünkü acil yardım insanoğlunun ne kadar da fedakâr olabileceğinin göstergesidir. Bir yanım hep fedakârlık çağrıştırır. Düşününce şöyle yorumlarım: “Acil yardım birine hayatı armağan etmektir.” Bu anlayışla güçlü kişisel sorumluluk duygusu taşırım ve öğrencilerime bu duyguyu aşılarım. Hayatın getirdiği her şeyle baş edebilme ve öğrenmeye devam edebilme ilkemdir. Öğrencilerimi bu ilkeyle yetiştirmek mesleğimin temel amacıdır.”


EBRU DERİN

     Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nden 2016 yılında mezun oldu. Aynı üniversitenin  fen edebiyat fakültesinde “Pedagojik Formasyon” programını tamamladı. Kişilerarası iletişim ve işaret dili sertifikalarını aldı.

     “Başarma duygusu dışarıdan edinilmesi güç, içten gelen, hayata karşı duruşumuzla ilgili bir duygudur. Her şey yolunda olsa da olmasa da bu his gelip yerleşti mi içinize artık sizden iyisi yoktur, o kalp tam sizin için yaratılmış gibi çarpar, tüm evren içinize dolar. İşte öğrencilerimle bu duyguyu yaşar, paylaşırım.” diye meslek anlayışını vurgulayan Ebru DERİN 2016-2017  öğretim yılında BASEK  öğretmenlerinden biri oldu.


TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI

MÜRÜVET BASMACI

ZÜMRE BAŞKANI

 

     2006 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Özel öğretim kurumlarında Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak çalıştı. “Eğitimde Beden Dili” ve “Okul Öncesi Eğitimi” sertifikaları aldı.

     “ Yaşam insanın kendisiyle başlar; umut zamanla gelir. Öğrencilerimin gülen gözlerinin yaşama sevinciyle ışıldamasını önemserim. Başka bir dünyadır gülen gözlerin taşıdığı yürekler; o yüreklerde bir umudun gizlendiğini hisseder ve başarıya yönlendiririm.” düşüncesiyle başarının gerçek kaynağının insanın kendisi olduğunu vurgulayan Mürüvvet BASMACI, başarma azmini bu öğretim yılında Özel Mersinli Batı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak öğrencilerle paylaşıyor.


AFİFE YILDIRIM

     1985 Yılında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu, aynı yıl Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak göreve başladı. 2007 yılında emekli oldu. 1996’ dan 2004 yılına değin İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Yarışma Komisyonu Üyeliği görevini de yürüttü.

     Branşındaki başarılarının yanında sosyal ve kültürel etkinliklerdeki başarılarıyla teşekkür; sicil notu yüksekliğiyle kademe ilerlemeleri ve takdir belgeleriyle ödüllendirildi. Ünlü yazarların eserlerini sahnelemedeki başarılarıyla da ödüller aldı.

     Kısa öyküler yazmaktan; ebru çalışmaları yapmaktan; tiyatro, sinema, konser gibi sanatsal etkinlikleri ve yarışma programlarını izlemekten zevk alan, bu öğretim yılında okulumuzda Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak göreve başlayan Afife Yıldırım öğretmenlik anlayışını şöyle açıklıyor:

     “Uzaklarda, çok uzaklardaymış gibi görünen geleceği aydınlatmak, bir hedef göstermek isterim hep; çünkü gelecek çok uzakta değildir. Arkalarında karanlık bir boşluk bırakmasınlar, hep güneşe doğru gitsinler isterim. Bu istekle öğretmen sevdam hep alevlenir, hep tazelenir.”


ELÇİN KARAYAĞCI

     2008 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden mezun oldu. Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda ücretli öğretmen olarak görev aldı; dershanelerde çalıştı. 2014-2015 öğretim yılında Özel Mersinli Batı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak göreve başlamasının heyecanını Elçin KARAYAĞCI, şöyle dile getiriyor:

     “Bu okulda öğretmen olduğum için bütün ışıklar üstümde toplanmış gibi güvenli bir sevinç sardı özlemlerimi. Gökkuşağının bütün renklerini paylaşmanın mutluluğu içindeyim.

     Lise insanın en heyecanlı, en renkli dönemidir. Bu dönemde öğrencilerimin gözünde pırıl pırıl yıldızlar görürüm. O yıldızlarda geleceklerinin parladığını düşünürüm.  O parıltıda benim de ışığım olacağı için kendimi çok önemserim.”


NURETTİN AYVERDİ

 
     Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinden 2013 yılında mezun oldu. Formasyon eğitimini 2014 yılında Denizli Pamukkale Üniversitesinden aldı. 2016-2017 öğretim yılında BASEK ailesine katıldı.

     Nurettin AYVERDİ öğretmenlik idealini şu cümlelerle açıklıyor:

     “Eğitimde bireysel farklılıkların, öğrencilerin kişilik gelişimlerinin önemsenmesinin gerekliliğini savunuyorum.  Milli benliğimizi tanıyan, kültürümüzün parmak izi olan dilimizi iyi öğrenen ve kullanan bireyler yetiştirmek istiyorum.”


BURCU GÜNDOĞDU

     2014 yılında arasında Celal Bayar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Dokuz Eylül Üniversitesinden pedagojik formasyon aldı.

     2016-2017 eğitim-öğretim yılında ise BASEK ailesine katılan Burcu GÜNDOĞDU sevinç ve heyecanını ve ideallerini şöyle dile getiriyor:

     “Bu güzide ailenin bir parçası olmaktan çok mutluyum. Hedefim öğrencilerime edebiyat sanatını sevdirmek, onların ruhunu beslemektir. İsterim ki hepsi ülkesini, milletini, geçmişini, dilini, yazarlarını, şairlerini yani kendi sanatını, bilimini öğrenmiş ve bunu gururla taşıyan meslek sahibi bireyler olsun. Bir milleti “millet” yapan birbirleriyle tepeden tırnağa her şeyi kolaylıkla paylaşabildikleri dildir; dil gibi bir hazineye sahip çıksınlar. Özünü, sözünü bilen; vatanına, bayrağına, atalarına sahip çıkan bilinçli bireyler yetiştirebilmek bu kutsal mesleği seçmemin en temel sebebidir.”


ÇİSEM GÜNGÖR

     Uşak Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede formasyon eğitimi aldı. 2016–2017 öğretim yılında BASEK ailesine katıldı.

     Çisem GÜNGÖR öğretmenlik idealini şöyle dile getiriyor:

     “Okulun sadece eğitim-öğretim yeri değil kişilik eğitiminin geliştirilip tamamlandırıldığı yer olduğu görüşündeyim. Bu yüzden edebi zevk sahibi, vicdanlı, vatanına milletine yararlı ,Mustafa Kemal Atatürk’ün  açtığı yolda yürüyen öğrenciler yetiştirmek amacındayım.”


 

İNGİLİZCE

MURAT DÜZEL

     Konya Selçuk Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 1990 yılında mezun oldu. 1990-2014 yılları arasında çeşitli özel okullarda, dil dershanelerinde ve kurslarında öğretmen, bölüm başkanı, kurum müdürü olarak çalıştı.

     2016-2017 öğretim yılında kurumumuzda göreve başlayan Murat DÜZEL ileri derecedeki İngilizce donanımını çeviriler yaparak, İngilizce şiirler yazarak sanata dönüştürdü.

     Murat DÜZEL, günümüzde yabancı dil öğrenme isteği duyanların çok olduğunu, bunun önemsenmesinden mutluluk duyduğunu ama çok istemesine rağmen yabancı dil öğrenemeyenlerin de çok olduğunu vurgulayarak düşüncesini şöyle açıklıyor:

     “Dil öğrenimi ezberci anlayışlarla sürdürülemez; bu yöntem yaratıcılığı ve araştırmacılığı köreltir.  Dil öğrenmek de motivasyon işidir. Bu okulda öğrencilerime “kendine güven duygusu” aşılayarak rahat bir dil öğrenme yöntemi uygulayacağım.”

 


CEM ERDAL

     “Yabancı dile ilgim  ilkokul 4.s ınıfta başladı.”diyen  Cem ERDAL, bu ilgisini üniversiteye kadar sürdürerek Çukurova Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği bölümünden 2015 yılında mezun oldu. Fransızcanın yanında İngilizce yan dal yaptı. Türk Hava Yolları dış hatlar bölümünde çalıştı. Çeşitli özel okullarda İngilizce ve Fransızca öğretmeni olarak  çalışan Cem ERDAL 2016-2017 öğretim yılında okulumuzda göreve başladı.

     Cem ERDAL yabancı dil hakkındaki vizyonunu şu şekilde özetliyor:

     “Ana dilden başka bir dil ve ya diller öğrenmek günümüzde hem kariyer hem de sosyal olmanın getirdiği en büyük gerekliliktir. Ben de üniversite yıllarımda değerli öğretmenlerimden öğrendiğim bilgileri, Batı Anadolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle paylaşmak için buradayım. Dil sadece iletişim aracı değil, aynı zamanda başlı başına bir kültürdür.”


NURŞEN ARAR

     Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngilizce Biyoloji bölümünden mezun oldu; yabancı dil eğitimini aynı üniversitede tamamladı. Pedagojik Formasyon sertifikamı Mersin Üniversitesi’nden aldı.  Çeşitli özel okullarda görev yaptı. 2016-2017 öğretim yılında BASEK ailesine katıldı.

     Nurşen ARAR öğretmenlik anlayışını ve sevgisini şu cümlelerle açıklıyor:

     “Çocukları seven, sabırlı ve özverili bir eğitimciyim. Eğitimde yeniliklere daima açık biri olarak yeni nesiller yetiştirmeye her daim hazırım.

     Gerçek zenginliğimizin yaşama sevinci olduğunu hisseder ve bu sevinçle öğrencilerimle olurum. Derslerimde öğrencilerime yaşama sevinci duyurmak; bu sevinçle görür, duyar,  anlar halde görmek isterim.”


MATEMATİK

İPEK MELİKE TAŞKIN

     2012 yılında Yaşar Üniversitesi İngilizce Matematik bölümünden mezun oldu. Ege üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nden Pedagojik Formasyon aldı.  Çeşitli özel eğitim kurumlarında çalıştı.

     2016-2017 öğretim yılında BASEK ailesine katılan Melike İpek TAŞKIN öğretmenlikteki hedefini ve matematik sevgisini şöyle açıklıyor:

     “Bir dersi anlamak o derse olan önyargılardan kurtulmakla başlar. düşünüyorum. Bu önyargıları bir öğretmen kırar; öğrenci  de o dersin kapılarını aralar. Matematik dersini kapılarını öğrencilerime aralamakla kalmayacak, kapılarını açacağım.

     Matematikle mantıklı düşünme ve muhakeme yeteneklerini geliştirip özgüvenlerini artıracağım. Bu okulda  bunu gerçekleştirebilen öğrencileri görmek benim için en büyük mutluluk olacaktır.”


FUNDA ULUCAK

     Afyon Kocatepe Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun oldu. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde formasyon eğitimini aldı. 2016–2017 öğretim yılında BASEK ailesine katıldı.

     Funda ULUCAK, Basek öğretmeni olarak:

     “Öğrencilerimin matematiğe olan ilgisini artırmak, başarılarını geliştirmek ve değerlendirmek, bilimin ışığında gelecekleri için kapılar aralamak ve onlara yön vermek için bu okuldayım.” sözleriyle idealini dile getiriyor.


FEN BİLİMLERİNAZİK MENGİ

     Pamukkale Üniversitesi Fizik Bölümü’nden mezun oldu. Özel Mersinli Batı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde 2013- 2014 öğretim yılında fizik öğretmeni olarak görev alan Nazik MENGİ:

     “Her şeyin belirli bir düzene bağlı olarak ortaya çıkmasının, oluşmasının kaynağı olan, evrenin bütün gizemlerine cevap verebilen bir bilim dalının öğretmeni olarak öğrencilerin derse ilgisini çekmek, başarılarında iz bırakmak amacındayım.” diyerek öğretmenlik heyecanını yansıtıyor.


ESRA TOPCAN

     Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Afyon Kocatepe Üniversitesi’ nden pedagojik formasyonunu aldı. Devlet okulları ve özel kurumlarda öğretmenlik yaptı.

     “Sevgileriyle yüreğimi ısıttığım öğrencilerim” diyerek meslek sevgisini vurgulayan Esra TOPCAN  2016-2017 öğrettim yılında  BASEK Anadolu Lisesi’nde biyoloji öğretmeni olarak göreve başladı.

     Esra TOPCAN:‘’ Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir.’’ diyen Mustafa Kemal Atatürk ‘ün yolunda, başarılı, mutlu, kararlı bireyler yetiştirmek amacımdır. Bu gücü bulacağım için Batıanadolu okullarındayım.” diyerek kurumumuza katılmanın mutluluğunu dile getiriyor.

 


 

ALEV ÖNCÜL

      Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Biyoloji Öğretmenliği bölümünden 2015 yılında mezun oldu.

     2016-2017 eğitim-öğretim yılında okulumuzda göreve başlayan Alev ÖNCÜL öğretmenlik anlayışını ve branşıyla ilgili düşüncelerini şöyle dile getiriyor:

     “Biyoloji etrafımızda bulunan bütün canlıları inceleyip gruplandıran başlı başına yaşamın özüdür.Sahip olduğum tüm bilgileri öğrencilerime aktarmak , bu alandaki bilgilerini pekiştirmek, onlara kapılar aralamak ve başarılarında iz bırakmak idealimdir.”

 


SOSYAL BİLİMLER

 

 

AYŞE ÇALIŞKAN

ZÜMRE BAŞKANI

     Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarih Öğretmenliği bölümünden 2007 yılında mezun olduktan sonra özel eğitim kurumlarında tarih öğretmeni olarak görev yaptı.

     Öğrencilerini güzel yarınlara mutlu ve umutlu hazırlama özlemiyle: “Başarı kararlılıkla mümkündür. Kararlılık; ışık hızından daha hızlı yayılan bir duygu olsun; ruhlarıyla kaynaşıp düşsel bir dünyadan gerçek yaşama yöneltsin; ilkbahar güneşi gibi lekesiz bir gelecek sunsun diye çabalarım hep.” anlayışını öğretmenlik ilkesi olarak belirten Ayşe ÇALIŞKAN, bu öğretim yılında Özel Mersinli Batı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ailesine tarih öğretmeni olarak katıldı.


 

HÖRÜ BAYRAKTAR

 

     Konya-Selçuk Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği bölümünden mevzun oldu.  Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda ücretli öğretmen olarak görevler yaptı. Okul öncesi eğitim öğretmenliği sertifikası aldı.

     Özel Mersinli Batı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2014-2015 öğretim yılında göreve başlayan Hörü BAYRAKTAR duygularını şöyle dile getiriyor:

     “Öğrencilerimin uçsuz bucaksız dünyalarında onları derinliğine anlamaya çalışmak, dünyalarını bilginin gün ışığıyla aydınlatmak isterim. Umut, geleceğini düşledikleri dünyalarının gerçek güzelliği olsun, yıldızlı gökyüzüne ulaşsınlar isterim. Bu amaçla özveri, bilgi ve ilgim onlar için hep taptaze olacak.”


SÜHEYLA KAYALI

     2002 yılında Celal  Bayar Üniversitesi  Fen ve Edebiyat Fakültesi  Tarih bölümünden mezun oldu. Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans yaptı. 2003 yılından itibaren çeşitli okullarda ve dershanelerde tarih öğretmeni olarak görev aldı.

     2015 -16 eğitim öğretim yılında BASEK ailesine katılan Süheyla KAYALI öğretmenlik idealini ise şöyle açıklıyor:

     ”Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve bu ülkenin bir tarih öğretmeni olarak idealim, üzerinde yaşadığımız, adına vatan dediğimiz bu toprakların her karışının kıymetini bilen nesiller yetiştirmektir. Çünkü tarih bilmek aslında kıymet bilmektir!”“Öğrencilerimin uçsuz bucaksız dünyalarında onları derinliğine anlamaya çalışmak, dünyalarını bilginin gün ışığıyla aydınlatmak isterim. Umut, geleceğini düşledikleri dünyalarının gerçek güzelliği olsun, yıldızlı gökyüzüne ulaşsınlar isterim. Bu amaçla özveri, bilgi ve ilgim onlar için hep taptaze olacak.”


DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ

 


ERHAN DURMUŞ

 

     Ege Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden 2010 yılında mezun oldu. Münih’te iki yıl Almanca eğitimi, Adnan Menderes Üniversitesi’nde Pedagojik formasyon eğitimi aldı.

     İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Erhan DURMUŞ, iletişimim önünde engel kalmaması için “ işaret dili” öğrendi.

            2015-2016 öğretim yılında BASEK ailesine katılan Erhan DURMUŞ branşıyla ilgili ideallerini şöyle açıklıyor:

     “ Yaşamın temeli; her türlü algılama alışkanlığını kazanmaktır. Bakış, anlayış ve davranış biçimlerinin temelinde yer alan bilim “felsefe”dir.

     Bütün bilimlerin doğduğu derin düşünme sanatı felsefeyi, öğrencilerimle çözüm üretme yollarını gösterme anlayışıyla sistemli düşünme sanatına dönüştürmek, eğitim anlayışımın temelidir.”

 


BİLGİSAYAR

 

MÜZİK

BURCU SABUNCU
     Lise öğrenimi yıllarında “TRT Diyarbakır GAP Radyosu”nda “Çocuk Saati” programı ve TRT Türk Sanat Müziği Gençlik Korusu’nda görev alarak müzik eğitimine başlayan Burcu SABUNCU Ege Üniversitesi Devlet Türk Sanat Musikisi Konservatuarı’ndan mezun oldu. 2007 yılında “Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama Eğitmenliği Liderliği” sertifikasını aldı.2009 yılında Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nde tezsiz yüksek lisans eğitimi aldı.“Yaşam hoş bir seda… Çocukluğumuzda oynadığımız oyunlar gibi lise yılları da hoş bir seda olarak kalacak. Günler geçip lise yıllarını düşünen her öğrencimde inanıyorum ki derslerim nağme olup yürek yürek akıp geçecek içlerinden. O zaman bile gözleri gülüşler taşıyacak.” diyen Burcu SABUNCU Özel Mersinli Batı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde 2013-2014 yılında müzik öğretmeni olarak görev aldı.


BEDEN EĞİTİMİ

FATMA ARLIER


     Spora ilgisi öğrencilik yıllarında başlayan Fatma ARLIER, ilk olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin atletizm takımında yer aldı; burada “takım çalışması ve disiplinli spor yapmayı” öğrendi. Atletizm dalında sayısız yarışmalara katıldı ve dereceler aldı.Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Yüzme, voleybol ve atletizm dallarında uzman oldu.Çeşitli kurumlarda ve kuruluşlarda öğretmenlik ve antrenörlük yaptı. Bu öğretim yılında Özel Mersinli Batı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ailesine beden eğitimi öğretmeni olarak katılan Fatma ARLIER öğretmenlik anlayışını şöyle açıklıyor:“Öğrencilerimi en güzel başarılarının içinde düşünür, başarılarıyla onları özleyen, onlara değer verenlerin gurur duyacağını, sporun yaşamı sevmek olduğunu unutmamalarını hissettirmeyi önemserim.”


İLHAN YILDIZ

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENİ

     2011 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. pedagojik formasyon eğitimini 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi’nde tamamladı. Lise ve üniversite hayatı boyunca profesyonel olarak sporun içinde yer aldı.


     “2005 -2006- 2007 Güreş/Serbest Uşak Şampiyonluğu, 2007-2008 Bursa Güreş/Serbest Bölge Şampiyonluğu, 2007 Uşak/Eşme Yeşilkavak Yağlıgüreş Teşvik Bir Boy  Başpehlivanı, 2008 Güreş /Serbest Türkiye 6.(55 kg), 2009 üniversiteler arası güreş şampiyonu(55 kg)” olmak gibi başarılarla adını duyurdu.


     2016-2017 öğretim yılında okulumuzda göreve başlayan İlhan YILDIZ  öğretmen olmaktaki amacını şöyle açıklıyor: ‘’ Spor sevgisini ve bilincini kazandırarak spor yapma alışkanlığını yaygınlaştırmak temel amacımdır. Bu bilinçle hareket ederek , öğrencilerimiyeteneklerine uygun spor branşlarına yönlendirmek , onların sporla iç içe olmalarını sağlamak tek gayemdir.’’

 


 

 

 

 


 

&