Menü  
 

İdari Kadromuz / Batıanadolu Okulları

 

Mahmut Mustafa KILINÇER

OKUL MÜDÜRÜ

            1977 yılında Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nden derece ile mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde lisans tamamladı. 28 yıl Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen ve idareci olarak görev yaptı.     Emekli olarak Milli Eğitim Vakfı’na bağlı özel okulda görev aldı. Bu kurumda, Türkiye genelinde uygulanan “VAKTAŞ” sınavlarının soru hazırlama komisyonunda “Dil ve Anlatım, Türk Edebiyatı, Türkçe sorularını hazırladı. Öğretmenliği yanı sıra, sosyal ve kültürel etkinliklerdeki başarılarıyla da ödüllendirilerek; kaymakamlık, valilik ve Milli Eğitim Vakfı başkanlığından takdirnameler aldı;  ayrıca aylıkla ve kademe ilerlemeleriyle ödüllendirildi.

            Şiirleri ve öyküleri çeşitli edebiyat dergilerinde yayımlandı. 1991-Yunus Emre Şiir Ödülü; 2010 Ömer Seyfettin Öykü Yarışması Mansiyon Ödülü, 2012 Akdeniz Öykü Yarışması Birincilik ödülünün sahibi oldu. İki öykü, bir şiir kitabı yayımlandı; ayrıca Seferihisar Belediyesi tanıtım kitabının yazarlığını yaptı.

            Halen Özel Mersinli Batı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Okul Müdürü olarak görev yapan Mahmut Mustafa KILINÇER, öğretmenlik ve hayat anlayışını şöyle açıklıyor:

            “İşini iyi yapmak temel ilkemdir. İşini iyi yapanı başarı nerede olsa arar bulur. Öğretmenlikte ise beyinlerden önce yüreklere dokunmak ilkemdir. Yürekten beyne giden yol, en yakın yoldur. Dersini seven öğrencinin anlaması da ilgisi de çok başkadır.

            Bitmez sanılan günler an gelir biter; günlerden o gün olduğunda unutulmayacak bir ad bırakarak bir söyleşinin koyuluğunda anılacağını hissedip hayatın sonsuzluğunda kalmak; “Hayatı başardım.” diyebilmek, onurudur insanın.”


 

 

FİLİZ TURAN KARAGÜLER
Müdür Başyardımcısı

            1988 yılında Hacettepe Üniversitesi “Ev İdaresi Aile Ekonomisi” bölümünden mezun oldu. Devlet okullarında 25 yıl içinde öğretmen, müdür yardımcısı ve müdür başyardımcısı olarak görev yaptı; teşekkür ve takdir belgeleriyle taltif edildi. Bu görevlerinin yanı sıra “İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü Projeler Şubesi– İl Ekip Üyesi”,   “Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Projesi Kapsamında İngiltere- Londra ve  Doncaster’da ; Almanya –Kiel’de çalışmalar yaptı;

            İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda  (2003-2006) yılları arasında Öğretim Üyesi olarak görev aldı. 2015 yılında İzmir 100.K.T.Ö. Olgunlaşma Enstitüsü Müdür Başyardımcısı iken emekli olan Filiz TURAN KARAGÜLER, 2016 Şubat ayında BASEK ailesine müdür başyardımcısı olarak katıldı.

            Gerçek hayat başarısının ulaşılan yer değil, o yere gelirken yaşanan zorluklar ve aşılan engellerle mücadele olduğunu kanıtlamış çalışma geçmişine sahip bir kişi Filiz TURAN KARAGÜLER.

            Mesleğinde başarılı olmayı “işini severek ve iyi yapmak; bu anlayışla mutlu olmak” düşüncesiyle ilkeleştirmiş. Öğrencileri için özlemleri bir dalda küçük bir yaprak olarak görmemiş; her gün yenilenen bir “FİLİZ”de umuda dönüştürmüş, öğrencilerinin gözlerine bir mavi yıldız kondurarak yarınlara bakmalarını sağlamış.

            Filiz TURAN KARAGÜLER çalışma amacını ve sevgisini şöyle dile getiriyor:“Bütün çocukların ellerini, kır çiçeklerinin güneşe uzanması gibi öğretmene uzanmış gördüğüm zaman aldığım nefesi umursar, çalışmak ve mutlu olmak için çok nedenim var diye düşünür ve başarılara doğru bir su gibi durmadan akmak isterim.”


 

DİLEK OĞUZKAN
Müdür Yardımcısı

            1989 yılında Ege Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Beş yıllık bir üniversite öğrenimini tamamlayarak uzman unvanı aldı. Formasyon eğitimini de aynı üniversitede aldı. Ege Üniversitesi nöroşirurji anabilim dalında başhemşire olarak görev yaptı. Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi ve Atatürk Sağlık Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine staj ortamında eğitmenlik yaptı.

            2014-2015 öğretim yılında Özel Mersinli Batı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nde  öğretmenliğe başlayan Dilek Oğuzkan duygularını şöyle dile getiriyor:

            “ En büyük idealim ülkeme yararlı gençler yetiştirmektir. Yaşamım boyunca bu ideal üzerine yoğunlaştım. Aynı duygularla yola devam ediyorum. Bu duygularımı yansıtabileceğim gençlerle bir arada olabilmek için bu okuldayım. Bu idealler uğruna hizmet vermenin mutluluğunu taşıyorum.”


 

Pınar ŞENGÜL
Müdür Yardımcısı

            2009 YLINDA Adnan Menderes Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi’nden mezun oldu; aynı yıl Ege Üniversitesi’nde  “Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Pedagojik Formasyon” programını tamamladı. Özel öğretim kurumlarında çalıştı.

            Bu öğretim yılında Özel Mersinli Batı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde biyoloji öğretmeni olarak görev almasının heyecanını Pınar ŞENGÜL gülüşler taşan gözleri ve şu sözleriyle dile getiriyor:

            “Dalga dalga büyüyen ve ruhumun derinliklerine inen bir başarma arzusuyla uçuveresim geliyor. Geleceğe umutlarla anlam kazandırıyoruz hep; her gönülde başka türlü çağlasa da öğrencilerde birbirine benzer: Başarmak! Sahip olduğumuz en büyük değerlerden biri sağlıklı yaşamayı başarmaktır. Biyoloji derslerinin yanı sıra bu değeri fark ettiririm.”


 

 

 

 

  

&